Вчені з Шотландії, Ірландії і Швеції заявили про те, що люди, у яких спостерігається порушення добових ритмів активності і відпочинку більш схильні до розладів настрою, до яких відносять, зокрема, депресію і біполярний розлад. Дослідники підкреслюють, що пацієнти зі збоєм в роботі внутрішнього годинника рідше відчувають себе щасливими і частіше самотніми, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені проаналізували дані UK BioBank, британського сховища зразків біоматеріалу і медичних відомостей про 500 тисяч осіб. Вчені відібрали інформацію про 91 105 людей у віці від 37 до 73 років. У період з 2013 по 2015 рік вони проходили дослідження добових ритмів активності: протягом тижня волонтери носили трекер-браслет з акселерометром. Прилад відстежував періоди фізичної активності і відпочинку протягом доби.
Дослідники вивчили те, скільки особа рухалася протягом 10 найактивніших і п'яти найпасивніших годин на добу. Найбільш здоровим вважався результат, коли людина багато рухалася вдень і спала вночі, менш здоровим – людина мало рухалася вдень і часто прокидалася вночі.
Ті, у кого добові ритми були порушені сильніше, частіше стикалися з біполярним розладом і депресією, а також відчували самотність. Швидкість реакції у них виявлялася меншою, ніж у людей зі здоровим сном. При аналізі даних врахували багато важливих факторів: вік, стать, соціоекономічний статус, наявність дитячих психологічних травм і пору року, коли учасник проходив експеримент з акселерометром.
Варто відзначити, що на даний момент учені не знають, що виникає раніше, порушення добових ритмів або афективний розлад.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.