Вченим з Вашингтонської школи медицини в Сент-Луїсі вдалося виявити зв'язок між порушеннями сну і підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Як повідомляє MedicalXpress, депривація сну підвищує кількість тау-білка, який є ключовим чинником розвитку захворювання.
Крім того, подальші спостереження за мишами показали, що безсоння прискорює поширення білка, що прискорює процес пошкодження мозку. На думку дослідників, нормалізація сну дозволяє зберегти здоров'я мозку.
Дослідники підкреслюються, що тау-білок може бути виявлений у мозку здорових людей, але за певних обставин він може накопичуватися, пошкоджувати довколишні тканини і призводить до порушення когнітивних здібностей. Нові дані показують, що порушення сну призводять до накопичення тау-білка в мозку літніх людей. Разом з тим, дослідники не могли зрозуміти, чи є саме безсоння причиною накопичення білка, або ж обидва ці явища є наслідком якихось інших процесів.
Виявилося, що кількість тау-білка збільшується в спинномозковій рідині (лікворі) гризунів в нічний час, коли тварини сплять. Порушення денного відпочинку також провокувало дворазове підвищення вмісту білка в світлий час доби. Аналіз ліквору, взятого у восьми людей після нормального сну і безсонної ночі, показав, що вміст тау-білка в останньому випадку збільшувався на 50%.
На думку дослідників, тау-білок накопичується в мозку під час неспання, а сон дозволяє очистити мозок від його надлишків. Порушення сну призводять до накопичення білка і збільшують ризик утворення бляшок потенційно небезпечного з'єднання.
Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.