Вчені з Університету Техасу в Х'юстоні заявили про те, що "біологічний годинник" організму відіграє вирішальну роль в боротьбі із розвитком раку печінки. Як повідомляє MedicalXpress, дослідники встановили, що нормалізація циркадних ритмів дозволяє придушити зростання злоякісних пухлин.
Вченим вдалося визначити білок, який придушував функціонування гена BMAL1, що бере участь у формуванні циркадного циклу та активного в клітинах печінки. Після того, як дослідникам вдалося збільшити активність цього гена, пухлинні клітини почали гинути. Виявилося, що 50% клітин пухлин печінки виробляють білок, який викликає порушення циркадних ритмів.
Циркадными ритмами називають коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі, включаючи обмін речовин, сон, неспання, прийом і засвоєння їжі, і залежать від режиму дня. Відомо, що правильний добовий ритм збільшує тривалість життя організму і зменшує ризик раку, а порушення біоритмів, навпаки, провокує розвиток різних захворювань.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.