UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені пов'язали нестачу сну з ризиком розвитку хвороби Альцгеймера

При хронічному недосипу в мозку підвищується концентрація білка бета-амілоїду.

Вчені зі Школи медицини при Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі заявили про те, що нестача сну може призвести до розвитку хвороби Альцгеймера, повідомляється на сайті університету.

Як відзначають дослідники, при хронічному недосипу в головному мозку різко підвищується концентрація білка бета-амілоїду, що призводить до розвитку деменції. За словами вчених, після безсонної ночі виробляється стільки бета-амілоїду, що організм не може його переробити. В результаті в мозку можуть відбутися зміни, які призводять до деменції.

У ході дослідження вчені спостерігали за вісьмома пацієнтами у віці від 30 до 60 років, які страждали від хронічного недосипу або ж когнітивних проблем. Учасники були випадковим чином розподілені між трьома ситуаціями: в одній з них вони спали всю ніч без пробудження, у другій – не спали всю ніч, а в третій – спали після прийому оксибата натрію, який використовується для лікування розладів сну.

Спостереження в кожній ситуації тривали протягом 36 годин. Вчені брали зразки рідини, яка оточує спинний і головний мозок кожні дві години для того, щоб простежити за зміною вмісту бета-амілоїду.

У результаті було встановлено, що концентрація білка у тих, хто не спав всю ніч, на 25-30% перевищує концентрацію у тих, хто міг поспати. Наголошується, що подібні показники спостерігаються у людей, схильних до розвитку хвороби Альцгеймера в молодому віці.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.