UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені порахували, скільки вагітній жінці необхідно їсти додатково

На останньому етапі вагітності щоденний обсяг додаткової їжі може становити повноцінну тарілку, кажуть фахівці.

Виношування та народження дитини обходиться для тіла жінки енергетично набагато дорожче, ніж прийнято думати – таких висновків у результаті дослідження дійшли вчені з Університету Монаша (Австралія), передає CNN.

За підрахунками вчених, тілу на вагітність необхідно в середньому 49,753 додаткових калорій, що еквівалентно 164 шоколадним батончикам «Снікерс», каже співавтор дослідження Дастін Маршалл. При цьому фахівці зазначають, що для нормального розвитку плода варто їсти не ультраоброблену, а здорову їжу, особливо жири – наприклад, оливкову олію, авокадо, горіхи та жирну рибу.

Дослідження проводилося шляхом метааналізу даних із тисяч наукових статей, у яких описуються енергетичні витрати під час вагітності широкого спектру видів живих істот – від комах до людей.

Читайте також: Нове дослідження показало, які продукти харчування уповільнюють старіння мозку

Потреби в додаткових калоріях не однакові протягом усього терміну вагітності, кажуть вчені: на ранніх етапах потрібно менше, а згодом набагато більше.

На другому триместрі жінці необхідно близько 350 додаткових калорій на день, третьому триместрі – 450; якщо жінка планує годувати новонародженого грудьми, їй необхідно додати до свого раціону 450–500 калорій, каже дієтолог Наталі Мокарі. Тобто на третьому триместрі і під час грудного вигодовування денний раціон жінки може включати додатковий повноцінний прийом їжі.

Результати дослідження також вказують на те, що в процесах метаболізму під час вагітності важливу роль відіграє сон, тому вагітним жінкам важливо мати можливість прилягти поспати щоразу, коли їхнє тіло відчуває таку потребу.

Раніше ми розповідали про дослідження, під час якого вчені встановили, що мозок людини починає вивчати рідну мову ще в утробі матері.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!