UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені помітили погоду на позбавленій материнської зірки планеті

Температура на поверхні планети перевищує 800 градусів Цельсія.

Вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу.

Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом на зразок Юпітера, народженою біля зірки, але згодом викинутою з материнської системи гравітаційним впливом сусідніх планет.

Читайте також: NASA представило Топ-20 найбільш дивовижних екзопланет

Самотнє положення планети дозволило Бет Біллер і її колегам вивчати планету, без засліплення світлом близької зірки. У ході спостережень було відмічено, що за п'ять – десять годин PSO J318.5-22 може змінитися в межах 10%. На думку дослідників, така поведінка може бути пояснена тільки наявністю погоди. При цьому, швидше за все, на планеті вирує ураган, схожий на Велику червону пляму на Юпітері.

При цьому, на відміну від Юпітера, який встиг охолонути за кілька мільярдів років життя, PSO J318.5-22 є молодою планетою, а значить, температура її поверхні перевищує 800 градусів Цельсія. Як заявляє Біллер, "там напевно є хмари з крапель розплавлених силікатів і заліза. У порівнянні з цим навіть Венера виглядає милим місцем ".

Раніше повідомлялося про те, що астрономи виявили "новий Юпітер" за межами Сонячної системи. Екзопланета 51 Eri b є гігантом, маса якого майже в два рази перевищує масу Юпітера. В атмосфері планети міститься велика кількість водяної пари і метану.