UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені показали, як змінюватимуться відносини між колоністами на Марсі

Зменшення зв'язку із зовнішнім світом призведе до згуртування екіпажів.

Вчені провели експеримент, який показав, як змінюватимуться відносини між людьми, які прибудуть на Марс. Як повідомляє «Популярная механика», спілкування з центром управління польотом може спершу викликати конфліктні ситуації, які зрештою лише призведуть до згуртування екіпажу.

Людям, які полетять на Марс, належить не лише вчитися жити на холодній негостинній планеті. Вони будуть відірвані від решти людства. Відстань між Червоною планетою та Землею становить 55 мільйонів кілометрів, що призведе до неминучих затримок у зв'язку та проблем із доставкою продовольства. Тому необхідно, щоб члени екіпажу могли самостійно впоратися зі стресовими ситуаціями.

Читайте також: Вчені запропонували використовувати мікробів для виробництва ракетного палива на Марсі

Дослідники вже проводили експерименти на Землі, які мали показати, яким буде життя колоністів на Марсі. У ході нового дослідження вони встановили, що зв'язок екіпажів із зовнішнім світом не лише зменшувався з часом, а й спочатку призводив до конфліктних ситуацій. Згодом це тільки згуртувало колектив. Вчені відзначають, що згодом екіпаж дедалі рідше спілкується з центром управління польотом, менше ділячись проблемами та потребами.

Наприклад, під час експерименту SIRIUS-19 дослідники записали 320 розмов членів екіпажу із зовнішніми спостерігачами тривалістю 11 годин лише за перші 10 днів. Однак за останні 10 днів цей показник знизився всього до 34 розмов, що тривали 77 хвилин.

Через 11 днів вчені додали штучну затримку зв'язку, яка виникла б, якби люди жили на Місяці чи Марсі. Протягом чотирьох місяців кількість відеоповідомлень, відправлених до центру управління польотами, скоротилася з 200 у перший тиждень ізоляції до 115-120. Скоротилася і тривалість цих роликів. Дослідники також помітили різницю у спілкуванні чоловіків та жінок. Останні частіше висловлювали емоції радості та смутку, а от чоловіки частіше демонстрували гнів.

Дослідження може допомогти краще зрозуміти психологічні проблеми, з якими стикаються астронавти, та знайти шляхи їх вирішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше міжнародна група вчених провела дослідження, в рамках якого оцінила ризики, пов'язані із космічною радіацією під час подорожі до Марса. В результаті вони дійшли висновку, що така подорож можлива, але астронавти повинні встигнути здійснити її протягом чотирьох років.