UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені планують вивести "стійких" до глобального потепління корів

Дослідники виведуть ГМ-породу, здатну виробляти м'ясо при високих температурах.

Вчені з Університету Флориди вивчають корів м'ясної породи брангус, що в подальшому дозволить їм вивести корів, здатних виробляти м'ясо в умовах глобального потепління.

За повідомленням університету, на роботу виділено трирічний федеральний грант сумою понад 700 тис. доларів. Він дозволить вченим провести секвенування геномів у представників двох порід великої рогатої худоби, попередниць брангусів (походить з Шотландії абердин-ангуської породи, а також індійських корів породи брахман). Вчених цікавлять гени, пов'язані у них з регуляцією температури тіла і розвитком реакції на тепловий стрес.

Як відзначають дослідники, більшість великої рогатої худоби мешкає в регіонах з вологим і спекотним кліматом. Вчені мають намір створити ГМ-породу, яка легше переносить і спеку, і вологість, не тільки добре себе почуваючи, але й даючи якісне м'ясо.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.