UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені «перевідкрили» вид лісових крабів через 225 років

Дослідникам вдалося заново відкрити і ще один вид, відомий протягом 66 років.

Зоологи здійснили експедицію в тропічні ліси Сьєрра-Леоне і повторно відкрили два прісноводних види крабів, які не потрапляли на очі вченим з 1796 і 1955 років. Дослідники також змогли знайти два невідомих раніше виду лісових крабів, повідомляє N+1.

Один з видів, Afrithelphusa leonensis, відомий тільки по трьом екземплярам, знайденим в 1955 році на території сучасного Сьєрра-Леоне. Кілька років тому організація Re: wild (раніше вона називалася Global Wildlife Conservation) включила його до списку з 25 втрачених видів рослин і тварин, пошуку яких слід приділити особливу увагу.

У ході нового дослідження вчені вирішили з'ясувати, чи дожили A. leonensis до наших днів або ж вимерли. Дослідників цікавила доля і інших західноафриканських крабів. У січні-лютому цього року вони здійснили експедицію в Сьєрра-Леоне і досліджували територію на півночі, півдні і південному сході країни.

На кожній дільниці вчені опитували місцевих жителів, чи не зустрічали вони в лісах яскравих крабів, які живуть в норах недалеко від води. В окрузі Моямба на півдні Сьєрра-Леоне вченим розповіли, що таких крабів можна побачити біля однієї з ферм, розташованих на краю тропічного лісу. Відправившись туди, дослідники через три дні виявили краба Afrithelphusa azfelli - а потім ще кілька представників даного виду. A. azfelli ховався від зоологів ще довше, ніж A. leonensis: досі він був відомий по двох екземплярам, здобутим в 1796 році в невідомій області Сьєрра-Леоне.

Багато вчених були впевнені, що A. azfelli давно вимерли. Але в рамках нового дослідження вдалося виявити як мінімум одну здорову популяцію цього виду. Але вже незабаром краби дійсно можуть вимерти, оскільки ліс, в якому вони живуть, поступово зникає під натиском сільського господарства.

Пізніше дослідники відправилися в тропічні ліси, які покривають гору Цукрова Голова. Саме тут 66 років тому були знайдені перші і останні екземпляри A. leonensis. В результаті вчені знайшли шість особин даного виду, які жили в густому лісі далеко від поселень і ховалися в норах.

Більш того, дослідники виявили представників двох ще невідомих видів сімейства Liberonautes. Ці види ще не отримали офіційних назв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили губку, яка може виявитися найдавнішою знайденою твариною

Раніше вчені описали новий вид равликів, який був знайдений в карстовому джерелі в Чорногорії. Новий вид назвали на честь сербського тенісиста Новака Джоковича.