UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені "оживили" скелет ящіра віком 290 мільйонів років

Дослідникам вдалося відтворити ходу стародавніх рептилій.

Вчені з Берлінського університету імені Гумбольдта та Швейцарської вищої технологічної школи Цюріха створили робота на основі скелета тварини, яка жила на Землі 290 мільйонів років тому. Як повідомляє Naked science, за допомогою комплексу технологій дослідники прищепили роботу ходу стародавньої рептилії.

Скам'янілості Orabates pabsti були знайдені в Німеччині ще у 2000 році. На думку дослідників, істота є одним з перших древніх амніотів - хребетних, що характеризуються наявністю зародкових оболонок. Надалі з них розвинулися ссавці. За оцінками вчених, перші амніоти з'явилися близько 310 мільйонів років тому, а вік знайденого скелета оцінюється в 290 мільйонів років.

Для відтворення ходи дослідники вивчили скелет, а також скам'янілі сліди Orabates pabsti. Крім того, вчені спостерігали за існуючими ящерами для того, щоб оцінити їхню ходу. Фахівці створили точні репліки кісток з розмірами один до одного, але в подальшому при складанні робота OroBOT трохи збільшили їхній масштаб. Всі інші деталі роздрукували на 3D-принтері з урахуванням передбачуваної маси тварини.

Дослідники прийшли до висновку про те, що стародавній ящір мав більш досконалий спосіб пересування, ніж передбачалося раніше. За їхніми словами, ящіри скоріше бігали, ніж ковзали по поверхні, що говорить про їхню здатність відходити від води далі, ніж передбачалося.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.