UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені оцінили потужність вибуху в Бейруті

Вибух виявився шостим в історії людства, якщо не брати до уваги ядерних.

Вчені з Шеффілдського університету оцінили швидкість поширення ударної хвилі від вибуху, який прогримів в порту Бейрута в серпні цього року. За їхніми словами, вибух став шостим в історії людства, якщо не брати до уваги ядерних і термоядерних, повідомляє Naked science.

Швидкість поширення ударної воли вчені оцінювали за записами очевидців. Спочатку вони оцінили потужність вибуху в 1-1,5 тонни тротилового еквівалента. Але після дослідники відібрали 16 високоякісних роликів, які відобразили вибух з самого початку, а також ударну хвилю від портового складу до декількох орієнтирів в оточуючій місцевості.

Проаналізувавши записи, дослідники виділили 38 орієнтирів і виміряли відстань до них і час прибуття ударної хвилі. Швидкість і дистанція її поширення визначаються потужністю вибуху, що і дозволило отримати цифри в межах від 500 до 1,12 кілотонни в тротиловому еквіваленті. За оцінками вчених, викид енергії склав близько 1 ГВт*год, що достатньо для живлення сотні домогосподарств протягом року.

Тобто, вибух в Бейруті є шостим серед найпотужніших неядерних вибухів в історії людства. Перше місце все ще займає вибух, що трапився в 1917 році в гавані Галіфаксу. Тоді норвезьке транспортне судно врізалося в французький корабель, навантажений вибухівкою. Потужність вибуху оцінюється в 2,9 кілотонни тротилу, трагедія забрала життя двох тисяч осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вибух у Бейруті: Суд Лівану заочно заарештував двох росіян

Нагадаємо, два вибухи в ліванському Бейруті прогриміли 4 серпня. За різними даними, загинули 137 людей, більше 4 тисяч отримали поранення.

Як відзначили в українському посольстві в Лівані, серед постраждалих - кілька українців, вони отримали легкі травми.

Вибухова хвиля зруйнувала довколишні будівлі і десять багатоповерхових будинків.

У Лівані оголошений траур, в самому місті на два тижні ввели режим надзвичайного стану.

За попередньою інформацією, причиною вибуху стало порушення умов придатності 2 750 тонн аміачної селітри. Але США не виключають цілеспрямованої атаки.