Астрономи отримали унікальну панораму надмасивної чорної діри, яка розташовується в центрі Чумацького Шляху. Як повідомляє Naked science, знімок був зроблений за допомогою телескопа MeerKAT, який нещодавно був запущений в Південній Африці. Відзначається, що телескопи масиву MeerKAT в майбутньому увійдуть до складу найбільшого в світі радіоінтерферометра Square Kilometre Array (SKA), запуск якого запланований на 2020 рік.
Зображення зафіксувало унікальні деталі надмасивної чорної діри, розташованої на відстані 25 тисяч світлових років від Землі в напрямку сузір'я Стрілець, маса якої становить 4,3 мільйона мас Сонця. Панорама охоплює простір приблизно в 1000 х 500 світлових років, а кольори на зображенні відповідають інтенсивності сигналу, від слабкого червоного до яскраво-білого.
Крім того, на знімку можна побачити залишки наднових і філаменти випромінюючої речовини. Природа цих філаментів залишається невідомою, проте сама можливість розрізнити їх в таких деталях дає цінну інформацію про магнітні поля, що оточують активний центр Чумацького Шляху.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.