UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені описали технологію створення плаща-невидимки з мета-шкіри

У матеріал імплантовані дрібні частки рідкого металу.

Вчені запропонували створювати плащі-невидимки з використанням мета-шкіри. Стаття з описом нової технології була опублікована групою вчених із США і Китаю в журналі Scientific Reports.

Мета-шкіра представляє собою покриття, що включає в себе композитні мета-матеріали, спеціально створені для взаємодії з електромагнітними хвилями. За рахунок розтягування і стиснення мета-шкіра може збільшити або зменшити відображення сигналів, що робить об'єкти, вкриті такою шкірою, невидимими для радарів.

При створенні нової технології вчені використовували галінстан – сплав, виготовлений з галію, індію та олова з температурою плавлення 19 градусів Цельсія. Галінстаном наповнюють електричні резонатори, які потім вбудовують в силіконові листи. В результаті мета-шкіра нагадує кольчугу з рідких проводів.

Читайте також: Вчені розробили "живий" комп'ютер з білків

Випробування матеріалу показали, що він може приблизно на 75% поглинути сигнали радара, що працює на частоті 8-10 ГГц. Автори мета-шкіри вважають, що в майбутньому їхня новинка не тільки дозволить зробити плащ-невидимку, але і стане покриттям для військових літаків.

Раніше повідомлялося про те, що вчені створили "плащ-невидимку" для видимих частинок світла. Плащ представляє собою метаматеріал, основним компонентом якого є мікроскопічні золоті антени розміром близько 30 нанометрів. Вони розташовані на підкладці товщиною 50 нанометрів із золота і фториду магнію. В експерименті цим плащем накривали бугристий тривимірний об'єкт площею близько 1300 квадратних мікрон, а потім досліджували його методами оптичної та атомно-силової мікроскопії.