Американські вчені назвали, які живі організми можуть населяти "другу Землю", яка розташовується біля Проксими Центавра. Висновки вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
Вчені підкреслюють, що інтенсивність викидів ультрафіолетового випромінювання від Проксими Центавра періодично підвищується в два рази. Витримати подібні перепади можуть не всі живі організми, що ставить існування життя на Proxima b під сумнів. Разом з тим, деякі види живих істот все-таки можуть пережити вплив подібних зоряних спалахів.
На думку дослідників, Proxima b населяють флуоресціюючі організми. На Землі такі організми, як правило, живуть у воді і містять спеціальні білки, які допомагають їм витримати дію інтенсивного ультрафіолетового випромінювання. Флуоресценція забезпечує організмам, як вважають вчені, фотопротекцію - захист від надлишкового світлового випромінювання. До таких організмів, наприклад, відносяться деякі види коралових поліпів.
Вчені припускають, що спостереження сигналів флуоресценції може служити одним із способів виявлення ознак життя на Proxima b. Разом з тим, існує ризик сплутати біофлуоресценцію з випромінюванням мінералів та інших об'єктів неживої природи.
Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.