Вчені NASA заново оцінили розміри і вплив Тунгуського метеорита, а також спробували спрогнозувати частоту падіння подібних об'єктів на Землю. Виявилося, що подібні події можуть відбуватися набагато рідше, ніж передбачалося до цього, повідомляє Naked science.
30 червня 1908 року над басейном Єнісею пронеслася "вогненна куля", а на висоті від п'яти до 15 кілометрів стався вибух. У результаті вибуху були повалені дерева на площі близько двох тисяч квадратних кілометрів.
У ході дослідження вчені NASA проаналізували свідчення очевидців, а також масштаби руйнування. Склавши комп'ютерну модель, вони прорахували 50 мільйонів різних сценаріїв. Результати показали, що подібні події можуть бути викликані широким спектром сценаріїв впливу. Переважаючі оцінки діаметра тіла до 80 метрів, і потужність вибуху в 10-30 мегатонн у тротиловому еквіваленті є найбільш вірогідними.
Дослідники також спробували визначити можливу кількість постраждалих. Оскільки вибух стався над незаселеним районом тайги, в небезпеці могли знаходитися близько 30 осіб. Очевидці стверджують, що деякі з них втратили свідомість і отримали травми різного ступеня тяжкості. На думку вчених, загинули три людини. Причиною їхньої смерті могли стати опіки або ж вибухова хвиля.
Крім того, відповідно до проведеного аналізу, падіння подібних об'єктів на Землю можуть відбуватися з проміжками в тисячоліття, а не століття, як вважалося раніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.