Вчені оцінили шанси на населеність однієї з екзопланет, що входять до складу системи Wolf 1061, яка розташовується на відстані всього 14 світлових років від Землі. Висновки дослідників опубліковані в The Astrophysical Journal.
Як відзначають дослідники, в систему входить три екзопланети, одна з яких, Wolf 1061c, може бути придатною для життя. Планета була відкрита в 2015 році, вона в чотири рази важча за Землю і в 1,6 рази більше нашої планети. Розташовується Wolf 1061c в десять разів ближче до зірки, ніж Земля до Сонця. Разом з тим, Wolf 1061 – тьмяний червоний карлик, тому планета отримує не так багато тепла.
У ході дослідження вчені проаналізували дані семи років спостережень за блиском червоного карлика Wolf 1061, змоделювали рух планети Wolf 1061с по орбіті і розрахували температуру і тиск на її поверхні. За їхніми даними, атмосфера планети може нагадувати атмосферу ранньої Венери. Однак незабаром на неї чекає та ж доля: сильний розігрів через парниковий ефект, що вийшов з-під контролю, втрата води, накопичення вуглекислого та інших парникових газів. Якщо тут і є життя, йому залишилося не так вже й багато.
Дослідники також відзначили, що орбіта Wolf 1061с не так стабільна, як орбіта Землі, тому клімат на ній може змінюватися досить хаотично, що ускладнює шанси на появу на її поверхні життя.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.