Дослідники з ПАР і Канади провели дослідження, в рамках якого намагалися встановити, скільки космологічної інформації може виміряти людина при існуючих методах спостережень. Результати своїх досліджень вчені опублікували на сайті arXiv.org.
У своїй роботі вчені оцінили відношення інформації, яка отримується під час космічних спостережень, до шуму. При цьому шум вважався гауссовим, а кількість інформації, яка вилучається в одиницю часу, незмінним (з точністю до невеликого множника).
Оцінка відношення корисної інформації до некорисної (шуму), яка була отримана вченими в ході дослідження, не перевищує десяти у сьомому ступені.
Як відзначають дослідники, найближчим часом кількість інформації, яка отримується при астрономічних спостереженнях, не зросте.
Раніше фізики спробували пояснити тривимірність Всесвіту. На думку вчених, структура вакууму на ранніх стадіях розвитку Всесвіту являла собою мережу щільно завузлених і пов'язаних між собою силових трубок. Вчені припускають, що вони сформувалися в ході КХД-подібного космологічного фазового переходу. Тривимірність простору вчені пояснили топологічною стійкістю мережі з одновимірних силових трубок, а інфляційну стадію еволюції Всесвіту - вивільненням енергії, що супроводжує розширення мережі трубок і її охолодженням.