UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали умови населеності "другої Землі"

Життя на планеті буде неможливе, якщо у неї немає щільної атмосфери і сильного магнітного поля.

Вчені заявили про те, що спалахи на зірці Проксима Центавра можуть загрожувати будь-якому можливому життю на "другій Землі", яка була виявлена біля неї в серпні цього року. Захистом для живих організмів можуть виступити тільки щільна атмосфера і сильне магнітне поле. Висновки дослідників опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Виявлена планета, Proxima b, всього в 1,3 рази більша за Землю. Незважаючи на близькість зірки, відстань до якої складає лише близько 5% відстані від нашої планети до Сонця, середня температура на поверхні планети тримається близько -40 °C. Справа в самій Проксима Центавра: ця зірка – червоний карлик, який майже в 10 разів менший за Сонце і в 1000 разів більш тьмяний. Орбіта Proxima b так мала, що повний річний оборот по ній вона здійснює всього за 11,2 земних діб.

Тепер астрономи встановили, що якщо на планеті справді існує життя, то воно знаходиться під постійною загрозою зникнення через спалахи Проскими Центавра. Для того, щоб захистити живі організми на планеті від впливу заряджених частинок, необхідна дуже щільна атмосфера і сильне магнітне поле.

Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.