UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали причину розквіту динозаврів

Поширенню динозаврів сприяв вулканізм.

Вчені назвали найбільш вірогідну причину того, чому по Землі поширилися динозаври. Висновки дослідників опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У ході дослідження вчені вивчили стародавні вулканічні зразки з шести ділянок Центрально-атлантичної магматичної провінції. У п'яти з них виявлено підвищений вміст ртуті, що відноситься до кінця тріасу - початку юрського періоду.

На думку вчених, поширенню динозаврів сприяв вулканізм, в результаті якого приблизно 201,5 мільйони років назад в атмосферу потрапила велика кількості вуглекислого газу. Цей процес привів до вимирання тріасової фауни, який завершився приблизно через 200 тисяч років. Динозаври зайняли екологічні ніші, що звільнилися.

Дослідники припускають, що надходження газів в атмосферу в результаті вулканізму, що призвів до формування Центрально-атлантичної магматичної провінції, впливало на швидкість і масштаби вимирання старих видів тварин і рослин, і сприяло появі нових.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.