Міжнародна група вчених виявила свідчення на користь нової причини вимирання мегафауни, яке відбулося 11-15 тисяч років тому. Про висновки вчених розповідає EurekAlert!.
Як зазначають дослідники, до вимирання мегафауни призвело танення вічної мерзлоти в Сибіру і Північній Америці. Це призвело до підвищення вологості повітря, через що на зміну звичних для тварин пасовищ прийшли торфовища і болота. Це призвело до розподілу популяцій великих тварин.
У ході дослідження вчені вивчили останки стародавніх тварин і встановили, що зміна навколишнього середовища стала одним з вирішальних факторів вимирання багатьох видів представників мегафауни, зокрема, гігантських лінивців і шаблезубих кішок.
Раніше американські вчені прийшли до висновку, що мамонтів згубили люди, а не зміни клімату. До таких висновків вони прийшли, вивчивши ізотопи азоту в бивнях, за якими змогли визначити вік відлучення дитини від матері. ченые досліджували 15 бивнів мамонтів, віком від 40 до 10 тисяч років. У ході досліджень виявилося, що за 30 тисяч років вік відлучення від матері знизився з восьми до п'яти років. Це означає, що мамонти перебували під постійним тиском з боку мисливців.