UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали нову причину смерті Чингісхана

Ймовірно, хан Монгольської імперії помер від бубонної чуми.

Вчені з Австралії та Італії запропонували нове пояснення того, через що помер Чингісхан. На їхню думку, правитель Монгольської імперії загинув від бубонної чуми, повідомляє "Популярная механика".

Чингісхан - засновник і перший великий хан Монгольської імперії, яка на момент його смерті в 1227 році була в 2,5 рази більшою за територією, ніж Римська імперія. Про його смерть відомо зовсім небагато: Чингісхан був похований в безіменній могилі, яка, можливо, була глибиною 20 метрів (згідно з традицією поховання сюннуських царів).

Вчені вважають, що для того, щоб вшанувати або заплямувати пам'ять Чингісхана, його сучасники поширювали різні легенди про його смерті. За однією з них, він помер, впавши з коня під час битви з китайськими військами.

Тепер же дослідники припустили, що легенди не мають нічого спільного з правдою. Вчені вирішили вивчити причини смерті хана з історико-медичної точки зору. Вони вивчили «Історію Юаня», історичний текст, створений під час династії Мін в Китаї.

У цьому тексті говориться, що Чингісхан відчув себе погано, з 18 по 25 серпня 1127 року в нього піднялася температура. Через вісім днів після початку хвороби хан помер. Раніше вчені припускали, що Чингісхан помер від черевного тифу, але ніяких інших симптомів захворювання, включаючи блювоту і біль в животі, що не спостерігалося.

Вчені стверджують, що «з урахуванням загальних обставин хвороби, якою охоплено його армію ще в 1226 році, можна запропонувати більш розумний висновок і ретроспективний діагноз - чума, найбільш древня хвороба, що що змінює історію і все ще існує».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли одну з найдавніших символічних гравюр, вирізаних на кістці

Раніше вчені з Університету Аристотеля в Греції назвали нову причину смерті Олександра Македонського. За їхніми словами, легендарний полководець помер від пранкреонекрозу, а не від інших причин, які називалися раніше.