UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали нові можливі терміни появи перших людей в Північній Америці

Перші люди могли з'явитися на континенті 30 тисяч років тому.

Вчені з Університету штату Айова заявили про те, що перші люди могли з'явитися в Північній Америці ще 30 тисяч років тому. А це на 20 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього, повідомляє Phys.org.

Нове відкриття вчені зробили під час вивчення витоків сільського господарства в долині Теуакан в Мексиці. Дослідники хотіли встановити, коли люди вперше заселили печеру Кокскатлан, тому вони провели радіовуглецеве датування кісток кролика і оленя, які були знайдені в печері в 1960-х роках.

Датування показало, що вік кісток становить від 33448 до 28279 років. Вчені відзначають, що, хоча датування кісток, знайдених в печері, раніше не проводилося, вони не очікували, що вони виявляться такими древніми. Відкриття ставить під сумнів теорію, згідно з якою перші поселенці прибули в Північну Америку 13 тисяч років тому.

Вчені вважають, що результати їхнього дослідження допоможуть краще зрозуміти хронологію регіону. Попередні датування проводилися на підставі зразків деревного вугілля і рослин, але зразки кісток є більш підходящим матеріалом для досліджень. Разом з тим, питання про те, чи пов'язані ці кістки з перебуванням людей в печері, залишається відкритим.

Для того, щоб відповісти на нього, вчені планують зайнятися більш детальним вивченням кісток в пошуках слідів надрізів, які могли свідчити про те, що люди обробляли туші тварин за допомогою кам'яних знарядь праці. На кістках також можуть зберегтися сліди термічної обробки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Стародавні жителі Західної Африки збирали мед ще 3500 років тому

Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.