UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали наслідки раннього алкоголізму невиліковними

Наслідки алкогольної залежності в період ранньої дорослості можуть проявитися через десятиліття.

Вчені заявили про те, що наслідки ранньої алкогольної залежно можуть проявлятися через десятиліття незалежно від тривалості захворювання. Висновки дослідників були представлені в The Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Дослідники вивчили довгостроковий вплив алкоголю при ремісії. Для цього вони проаналізували дані про 664 ветеранів В'єтнамської війни у віці близько 60 років. Зокрема, авторів цікавило, в якому віці і як довго випробовувані споживали алкоголь і продовжують споживати зараз, а також показники їхньої фізичної активності. Після опитування ветерани проходили психологічний тест.

Читайте також: Вчені роздрукували модель осяжного Всесвіту на 3D-принтері

Згідно з опитуванням, більшість учасників (368 осіб) повідомили про відсутність симптомів алкогольної залежності в будь-якому віці. Як мінімум три симптоми захворювання спостерігалися у 221 людини в молодому віці і середньому дорослому віці. У 75 випробовуваних симптоми залежності проявлялися в ранній дорослості, але не проявлялися після 30 років.

Результати обстеження показали, що у тих учасників, хто споживав алкоголь щонайменше п'ять років в ранній дорослості, спостерігаються гірші показники психологічного і фізичного здоров'я порівняно з іншими учасниками. Так, випробувані, у яких був досвід алкоголізму в молодості, в середньому переживали три випадки значного погіршення стану здоров'я в подальшому. В інших опитаних таких випадків було два. Крім того, депресивна симптоматика у ветеранів з "молодим" алкоголізм була вдвічі більш вираженою. Тенденція не залежала від ремісії: ефекти проявлялися, навіть якщо учасник на момент опитування не споживав алкоголь протягом декількох десятиліть.

Раніше вчені знайшли докази безпосередньої залежності між вживанням алкоголю і розвитком раку. Алкоголь може стати причиною розвитку, щонайменше, семи видів раку, а не тільки раку печінки, як вважалося раніше.