UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені назвали найненажерливішого хижака на Землі

І «апетити» цього хижака надають неймовірний вплив на довкілля.

Вчені назвали найненажерливішого хижака, який коли-небудь існував в історії Землі. І він неймовірно впливає на навколишнє середовище, споживаючи в 1300 разів більше, ніж будь-яка інша тварина. Хоча тільки половина того, що він бере з довкілля йде на їжу. І цей хижак, ясна річ, людина, повідомляє Science alert.

Як зазначає видання, людство навіть не вписується у класифікацію вищих хижаків. Величезна частина того, що ми споживаємо, обумовлена просто нашими забаганками.

Читайте також: Вчені розповіли про найсмертоносніший день в історії людства

"Культурні феномени рухають нашою надексплуатацією диких видів", - заявив морський еколог з Університету Далхаузі Борис Ворм.

За його словами, він зіткнувся з яскравою ілюстрацією цієї тези в Індонезії. Тут різко зріс попит на диких сов після того, як вони з'явилися у франшизі про Гаррі Поттера. Те саме сталося і з рифовими рибками після виходу мультика "У пошуках Немо".

"Через наше захоплення цими видами ми іноді любимо їх до смерті", - додав Ворм.

Ми не лише харчуємося іншими тваринами. Надзвичайно поширеним стало використання тварин при виробництві ліків та інших продуктів, що поставило під загрозу зникнення різні види у різних регіонах світу. Незалежно від цілей, вилучення тварин з дикої природи має такий самий вплив на природу, як і хижацтво.

І воно не лише призводить до зникнення окремих особин, а й до зміни поведінки інших, створюючи «екологію страху». Потреба уникнення хижака викликає поведінкові, фізіологічні та когнітивні стреси, які можуть вплинути на виживання тварини та успіх розмноження. Таким чином, посилення хижацтва також призводить до збільшення цих факторів стресу.

Більше того, зникнення окремих особин – це процес, який мало чим відрізняється від природного відбору та впливає на риси видів. Дослідження показують, що види тварин, на яких полюють люди, демонструють найбільш різкі зміни рис, які спостерігалися в диких популяціях.

Теоретично це може змінити ключові характеристики, які забезпечують функції, що лежать в основі цілих екосистем.

І всі ці зміни свідчать, що на даний момент є головною рушійною силою еволюції на Землі.

Раніше вчені заявили про те, що найдавніші предки людини могли жити на Землі паралельно з динозаврами. На їхню думку, перші плацентарні ссавці з'явилися на планеті ще до масового вимирання, яке поклало край ері динозаврів.