Вчені заявили про те, що старіння імунної системи відіграє набагато більшу роль у розвитку раку, ніж передбачалося до цього. На думку дослідників, це може пояснити зростання ймовірності розвитку захворювання з віком, повідомляє MedicalXpress.
Підкреслюється, що нові дослідження показують, що ключову роль в розвитку раку може грати саме імунна система, а не генетичні захворювання, як вважається на даний момент. Щороку від раку помирає вісім мільйонів осіб у всьому світі, при цьому, ризик розвитку захворювання зростає з віком.
У ході дослідження вчені вивчили інформацію про розвиток раку у двох мільйонів чоловік у віці від 18 до 70 років. Потім вчені вивели рівняння, що дозволяє розрахувати, як зменшення активності імунної системи впливає на можливість формування пухлин і порівняли теоретичні висновки з фактичними даними, що включають 100 видів злоякісних новоутворень. Виявилося, що нова модель краще пророкує ризик раку, ніж гіпотеза про накопичення мутацій.
Основною причиною старіння імунної системи є дисфункція тимуса (вилочкової залози) - органу, в якому відбувається дозрівання T-клітин. Зі збільшенням віку людини на кожні 16 років тимус зменшується у розмірі, що призводить до падіння виробництва лімфоцитів, які пухлинні клітини розпізнають і знищують їх. На думку дослідників, стимуляція активності вилочкової залози стане ефективним засобом для профілактики раку.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.