Дослідники з Інституту людського і машинного мислення для перевірки працездатності програмного забезпечення використовували робота Atlas для проведення домашнього прибирання. Повідомлення про це було опубліковано IEEE Spectrum.
За словами оператора робота, подібний експеримент був проведений тому, що для перевірки працездатності робота необхідно змусити його виконувати різні однотипні процедури, які задіюють різні частини тіла. Але такі процедури дуже нудно проводити, тому для роботи вирішили створити спеціальну смугу перешкод.
Як пояснюють дослідники, управління роботом здійснюється на високому рівні - замість управління маніпуляторами за допомогою джойстиків оператор дає роботу команди високого рівня, такі як "взяти об'єкт" і клацанням мишки вказує, який саме предмет необхідно взяти.
Вчені особливо відзначають, що управління роботом це ще й випробування для людини, оскільки необхідно враховувати безліч несподіваних речей, про які люди навіть не замислюються при виконанні рухів. Найбільш складним завданням виявилося підняття будівельного піддону за допомогою навантажувача. Справа в тому, що будова маніпуляторів Atlas не дозволяє йому нахиляти ручку навантажувача на себе, тому операторові довелося поставити робота боком для підняття навантажувача, а вже потім робот зміг встати за рукоятку і рухати піддон вперед.
Atlas - гуманоїдний робот, розроблений Boston Dynamics за замовленням Агентства з перспективних оборонних науково-дослідним розробкам (DARPA) Міністерства оборони США. Робот Running Man під управлінням IHMC посів друге місце на змаганнях DARPA Robotics Challenge, які пройшли в червні 2015 року.
Раніше вчені навчили робота сумніватися в правильності вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.