UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені навчили наноробота з ДНК ходити самостійно

Робот представляє собою єдину молекулу ДНК з торсом і двома "ногами".

Група вчених з інституту клітинної та молекулярної біології Техаського університету в Остіні створила нанорозмірного робота з ДНК, здатного пересуватися самостійно по нерівній поверхні. Розробка представляє собою єдину молекулу з торсом і двома "ногами", переставляючи які молекула рухається поверхнею.

Представлені раніше молекули такого роду здатні ходити тільки в заданому напрямку по одній прямій або в площині. Новий "ходок" в змозі рухатися 36 кроків підряд на неоднорідній поверхні мікронних частинок, покритих ДНК, незапрограммировано, самостійно приймаючи рішення, куди переставити "ногу".

Читайте також: Японські біологи встановили зв'язок між ДНК людини і переходом на літній час

Як планують нанотехнологи, створені ними машини зможуть шукати ракові пухлини і позначати їх, роблячи більш помітними для лікарів. У майбутньому вчені сподіваються навчити роботів самостійно лікувати ракові захворювання.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в ДНК механізм "пасивного" захисту від ультрафіолетового випромінювання. Вчені визначили, що під дією ультрафіолетового випромінювання відбувається подвійний перенос протона в ДНК.