Вчені з госпіталю Mount Sinai у Нью-Йорку розробили нову імунну терапію раку, в ході якої власні імунні клітини людини атакують ракові. Як повідомляє "Популярная механика", нова терапія вже показала себе в боротьбі з прогресуючою формою неходжкінської лімфоми – пухлинами лімфатичних тканин.
Як правило, імунна система людини не реагує на ракові клітини як на загрозу, оскільки це власні клітини організму, яких стає занадто багато. А ось препарати вона, навпаки, атакує, приймаючи за загрозу ззовні. Тому медикам доводиться позбавляти людину імунної системи захисту, а вже потім впливати на пухлини.
Тепер же дослідники розробили нову терапію у процесі вивчення того, чому імунні Т-клітини то атакують, то не атакують пухлини. Вчені "озброїли" Т-клітини людини ліками, а потім змусили самих вбивати злоякісні клітини. Разом з тим, навчити їх розпізнавати загрозу виявилося дуже важко.
Пухлини вміло маскуються, використовуючи так звані імунологічні контрольні точки" (ІКТ) - свого роду маркери на мембранах клітин, які запевняють імунну систему в тому, що перед нею звичайні клітини, які займаються своєю справою і знаходяться на своєму місці. Нова імунотерапія блокує ці сигнатури, дозволяючи таким чином Т-клітинам зробити свою роботу. В залежності від типу раку цей процес може проходити з тим чи іншим ступенем успіху. Наприклад, неходжкінські лімфоми в теорії повинні бути відмінним кандидатом для такого простого зцілення - однак спочатку рак майже не піддавався терапії. Але і цю проблему вдалося вирішити завдяки двом стимуляторам.
Один стимулятор необхідний, щоб залучити дендритні клітини до пухлини. Другий активує їх, спонукаючи продукувати спеціальні хімічні речовини, так звані антигени, на своїй поверхні.
Варто відзначити, що число ракових ремісій у тварин зросло вдвічі. Випробування на людях проводяться в активній стадії і на даний момент вже показали перші позитивні результати.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.