UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені локалізували ще один "сигнал інопланетян"

Сигнал йде від далекої і масивної галактики.

Група вчених під керівництвом Вікрама Раві з Каліфорнійського технологічного інституту локалізувала швидкий радіосплеск FRB 190523, який був зафіксований 23 травня цього року. Як повідомляє N+1, це другий окремий радіосплеск, джерело якого вдалося виявити вченим.

Радіосплеск був зафіксований за допомогою установки DSA-10 - початковим варіантом споруджуваного масиву радіотелескопів Deep Synoptic Array. Повторних сигналів не було зафіксовано протягом 78 годин спостережень протягом 54 днів, розподілених близько реєстрації.

Його джерелом виявилася галактика PSO J207.0643+72.4708, яку дослідники вивчили за допомогою телескопа Кека на Гаваях. Як і в попередній раз, джерелом радіосплеска виявилася масивна галактика, сигнал від неї йшов до Землі шість мільярдів років.

Виміряні параметри батьківської галактики в значній мірі нагадують характеристики нашої власної - Чумацького Шляху. Це означає, що якою б не була природа швидких радіосплесків, вони можуть зустрічатися в галактиках, подібних до нашої. Також це додатково вказує, що повторні і окремі події можуть бути породжені неоднорідною популяцією об'єктів аж до принципово різних астрофізичних процесів, хоча однозначного висновку зробити не можна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Вперше швидкі радіосплески (Fast Radio Bursts, FRB) були помічені у 2007 р., однак визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.

Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.