Дослідники з перуанського університету інженерії та технологій провели ряд експериментів, які показали можливість вирощування картоплі в умовах Червоної планети. Про висновки вчених повідомляє Міжнародний центр з картоплі.
У ході експериментів вчені використовують модифіковану платформу для мікросупутників CubeSat, в якій розміщений герметичний контейнер з грунтом і системою поливу. Всередині підтримується температура, відповідна коливанням марсіанських днів і ночей, а також звичайні для Червоної планети тиск і склад атмосфери. Грунт використовується також максимально близький до марсіанського, отриманий в пустелі Пампас де ла Хойя на півдні Перу.
Як підкреслюють дослідники, на цьому етапі їм вдалося показати, що картопля при мінімальній підтримці зможе вижити в умовах Червоної планети. Надалі вони планують провести експерименти з більш повною імітацією умов Марса.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.