Вчені заявили про те, що еволюційна гіпотеза Чарльза Дарвіна може виявитися неспроможною через те, що вчений не враховував раніше невідомий екологічний механізм, повідомляє Phys.org.
Гіпотеза була сформульована Дарвіном у 1859 році. Тоді він припустив, що при несприятливих умовах навколишнього середовища, наприклад, в пустелях і зонах вічної мерзлоти, провідну роль в обмеженні росту і розмноження рослин і тварин відіграють фактори навколишнього середовища. Разом з тим, коли ці фактори близькі до оптимуму, на перше місце виступають взаємовідносини між самими видами.
Тепер же дослідники вивчили динаміку популяції гібіскусів у регіонах Кенії з різною вологістю і встановили, що в стресових умовах рослини схильні меншою мірою реагувати на конкуренцію з іншими видами. У відповідності з передбаченнями Дарвіна, запилення комахами, поїдання травоїдними і конкуренція з іншими травами і чагарниками зіграли важливу роль у визначенні меж ареалу гібіскуса на вологих ділянках. Проте на сухих територіях ті ж самі фактори меншою мірою впливали на поширення рослини.
За словами вчених, щільність виростання рослин та різноманіття видів не важливі для поширення гібіскуса, зростаючого при несприятливих кліматичних умовах. Ці фактори можуть залишатися на одному і тому ж рівні на різних ділянках, але низька вологість виступає на перший план, обмежуючи зростання, виживання і розмноження.
Раніше вчені заявили про те, що життя на Землі могло зародитися в результаті впливу комети. В ході експериментів вчені використовували метальний пістолет для того, щоб виробити подібне на кометний вплив на заморожену суміш амінокислот, водного льоду та силікатів (форстеритів). У результаті було визначено, що амінокислоти змогли виробити більш складні пептиди – молекули, які формують білки.