Вчені заявили про те, що гора Ахуна Монс заввишки п'ять кілометрів, яка розташовується на карликовій планеті Церери, швидше за все, є кріовулканом. Цей і деякі інші висновки були зроблені вченими після аналізу даних, зібраних апаратом Dawn, повідомляється на сайті NASA.
За словами дослідників, Ахуна Монс відрізняється від будь-якого іншого вулкана, виявленого в Сонячній системі. Аналіз вулканічного купола, карти місцевості і зображень, зроблених апаратом Dawn, показали, що гора, швидше за все, є кріовулканом. Тобто вулкан викидає рідину, що складається з летючих речовин, таких як вода, а не силікатів.
"Це єдиний приклад кріовулкана, який, імовірно, був сформований з солоної суміші бруду в недавньому минулому", підкреслюють дослідники.
Інші дослідження, опубліковані вченими, присвячені змісту водяного льоду на карликовій планеті, взаємодії слабкої атмосфери небесного тіла з сонячним вітром, складу зовнішньої оболонки, що представляє собою суміш каміння та льоду, різним типам рельєфів на небесному тілі.
У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".