UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені довели існування позагалактичних нейтрино

Ще не відомо, що породжує нейтрино за межами нашої Галактики.

Учені з американського фізичного товариства повідомили, що нейтринна обсерваторія IceCube, яка розташована в Антарктиді, зареєструвала близько десятка нейтрино високих енергій з боку Північного півкулі, підтвердивши існування і внегалактическое походження даних частинок.

Що породжує нейтрино за межами нашої Галактики, поки ще невідомо. Дослідники вважають, що їх джерелами можуть бути активні галактичні ядра - чорні діри масою в мільйони і мільярди разів більше Сонця, які затягують оточуючу їх матерію, - зірки і міжзоряна речовина, або області активного зореутворення.

Досліджуючи високоенергетичні нейтрино, вчені сподіваються знайти джерела космічних променів. Вони складаються з протонів і атомних ядер, які, взаємодіючи з матерією або випромінюванням, можуть породжувати нейтрино. Нейтрино ж вкрай слабо взаємодіють з речовиною, через яке проходять, і у них немає електричного заряду, так що на шляху через космічний простір їх ніщо не повинно затримувати або відхиляти.

Нейтрино не реєструють безпосередньо: проходячи через товщу льоду, ці частинки породжують електрично заряджені мюони. По енергії цих мюонів дослідники судять про енергії нейтрино, що породили їх.

Раніше дослідники з Європейського центру ядерних досліджень (CERN) за допомогою Великого адронного коллайдера (БАК) вперше виявили пентакварк, частинку, яка складається з чотирьох кварків і одного антикварка.