UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені довели ефективність персоналізованої вакцини від раку

Вакцина активізує імунну систему на боротьбу з раком.

Вчені застосували персоналізований підхід до створення вакцини від раку і заявили про ефективність такого методу лікування захворювання, повідомляє MedicalXpress.

Терапія заснована на специфічних для кожної пухлини неоантигенах - дефектних пептидних молекулах, присутніх на поверхні злоякісних клітин. Дендритні клітини допомагають Т-лімфоцитам розпізнавати неоантигени і забезпечують реакцію імунітету, спрямовану проти пухлин.

Медики використали біоматеріал, що складається з крихітних кремнієвих стрижнів і покритий поліетилениміном - з'єднанням, яке використовується для доставки ДНК і білків клітини. При введенні під шкіру він утворює тривимірний каркас, що привертає дендритні клітини. Крім того, стрижні були з'єднані з неоантигенами, що дозволяло останнім легко проникати всередину дендритних клітин.

Результати випробувань показали, що такі вакцини були ефективнішими за звичайні і викликали сильну реакцію імунної системи у мишей. Так, була створена вакцина, яка містила пептид Е7, пов'язаний з раком шийки матки. Вона сприяла майже повному знищенню пухлин у гризунів. У результаті 80% мишей жили більше 150 днів, тоді як тварини, яких лікували традиційним способом, вмирали на 30 день.

Наголошується, що навіть через шість місяців після вакцинації організм мишей був здатний знищувати пухлини, що свідчить про те, що вони виробили імунну реакцію на подібні утворення.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.