UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо пам'ятати: як безпечно користуватися туристичною газовою плитою

Популярний в українців пристрій вимагає дотримання правил експлуатації.

Ракетні удари Росії залишають українців без світла, а тих, у кого в будинках немає газу, – і без можливості приготувати їжу. Саме тому портативні газові плити стали лідерами з продажу в Україні.

Читайте також: Без світла: експерт розповів, як продовжити роботу ноутбука

Обираючи такий газовий пальник, слід приділити увагу не лише його характеристиками, а й правилам безпеки, пишуть «Факти».

Сучасні пальники поділяють на три категорії: пальники, які підключаються безпосередньо до балона, ті, в які вкручується балон та пальники з виносним шлангом.

Перші та другі мають невелику вагу. Вони дуже компактні, надійні та недорогі. Але є й мінуси таких пальників. Зважаючи на те, що вони досить маленькі, їх легко перевернути. На них не помістяться великі каструлі чи сковорідки. Максимум - каструлі об'ємом до 2 л.

Газові пальники зі шлангом досить великі, на них можна розміщувати об'ємні казанки, сковорідки і т.д. Їх не так просто перевернути, адже газовий пальник зі шлангом дуже стійкий. З мінусів - досить велика вага, через неправильне використання шлангу може бути витік газу, а ще вони коштують дорожче.

Основні правила використання портативної газової плити

Незалежно від моделі та розміру пальника, якщо він використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов'язково має бути витяжка. Адже продукти згоряння газу будуть накопичуватись у приміщенні. У приміщеннях менше ніж 15 кв. м використання газових пальників вважається небезпечним.

Для вибуху газового пальника достатньо трьох умов:

Потрібно пам'ятати про правила безпеки, адже газові пальники розраховані для використання на відкритому повітрі. Найкраще користуватися ними на незаскленому балконі або лоджії, або на веранді, якщо у вас є приватний будинок. В інших випадках користуватися таким пальником небезпечно.

Якщо квартира не має витяжки, при використанні пальника може легко виникнути пожежа. Тоді постраждає квартира, майно та люди. При покупці пальника обов'язково візьміть порошковий вогнегасник.

Перед покупкою газового пальника, дотримуйтесь ключових правил:

Як правильно користуватися газовим пальником у квартирі

Якщо ви використовуєте настільну газову плиту, яка складається з однієї конфорки і невеликого газового балона, який підключається до неї, то варто пам'ятати ще про деякі правила.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що виходячи з тих даних, які є на сьогодні, – дефіцит електроенергії в Україні зберігатиметься щонайменше під час зимового періоду.