Важка ракета-носій Ariane 5 успішно вивела на геостаціонарну перехідну орбіту європейський супутник Eutelsat Quantum і бразильський супутник Star One D2, повідомила французька компанія-оператор Arianespace.
"Вивід супутників підтверджено", - повідомила компанія.
Запуск був здійснений з космодрому Куру у Французькій Гвіані в п'ятницю о 23:00 за паризьким часом (в суботу о 00:00 за Києвом).
Eutelsat Quantum є першим в світі перепрограмувальний комерційним супутником. Його універсальність виводить на якісно новий рівень функціональність супутників зв'язку, які тепер зможуть пристосовуватися до завдань операторів за допомогою програмного керування, коли це потрібно.
Його приймальня антена працює з електронним управлінням в Ku-діапазоні з вісьмома незалежними реконфігурованих променями. Це дозволяє оператору перенастроювати радіочастотні промені в зоні покриття, забезпечуючи безпрецедентну гнучкість в роботі мультимедійних та радіомовних служб. Схема може бути застосована як до кожного конкретного променю, так і до декількох одночасно, і включає до декількох десятків попередньо запрограмованих конфігурацій кожного променя.
Антена також може знижувати можливі перешкоди - умисні або випадкові - за рахунок її здатності визначити їх геолокацію.
Інноваційна технологія доповнює лінійку повністю цифровий корисного навантаження нового покоління, що забезпечує високий рівень кастомізації і гнучкості. Супутник має безпрецедентним рівнем перепрограмування покриття, частоти і потужності апарату на орбіті і дозволяє провести повну перенастроювання параметрів, включаючи положення апарата на орбіті.
Супутник масою 3,5 тонни розроблений спільно Європейським космічним агентством, оператором Eutelsat і компанією Airbus Defence and Space. Передбачуваний термін його експлуатації - 15 років.
Космічний апарат Star One D2 створила американська компанія Maxar для бразильського оператора Embratel. Він розширить доступ до широкосмугового інтернету і телекомунікаційних послуг в ряді районів Центральної і Південної Америки.
Супутники будуть розміщені на геостаціонарній орбіті з апогеєм 35,7 тис. Км і перигеем 250 км.
Загальна вага корисного навантаження, яку вивела на орбіту важка ракета-носій Ariane 5, досягає понад 10,5 тонн.
Цей запуск став шостим за рахунком для компанії Arianespace і першим для ракети Ariane 5 в поточному році. В даний час Ariane 5 є основною ракетою Європейського космічного агентства.
Астрономи перетворили дані, які були отримані магнітометрами міжпланетної станції BepiColombo, в звук. В результаті їм вдалося отримати "пісню" магнітного поля Землі, яку вони опублікували в Twitter місії.