Міністерство сільського господарства В'єтнаму минулого тижня надало обмежений дозвіл на вакцину проти африканської чуми свиней (АЧС). В останні роки хвороба сильно вдарила по поголів'ю свиней в азіатських та європейських країнах.
Національна ветеринарна акціонерна компанія В'єтнаму розробила вакцину на основі штаму вірусу АЧС, розробленого Службою сільськогосподарських досліджень США, у якому відсутній ген, пов'язаний з вірулентністю.
Випробування на 20 тварин, про яке повідомлялося у вересні 2021 року, виявило переконливі докази захисту; Компанія заявляє, що неопубліковані наступні випробування на 131 свині показали, що 99% тих, хто отримав повну дозу, вижили після зараження АЧС.
На підставі цих результатів міністерство схвалило комерційне використання вакцини у 600 000 свиней. Досі єдиним способом боротьби з АЧС було знищення всього поголів'я в радіусі 20 км від вогнища.
Ендемічна в Африці, АЧС поширилася на більшу частину Європи в 2000-х роках і в Азії в 2018 році, що вимагало вибраковування і призвело до нестачі свинини, основного джерела білка в усьому регіоні.
Африканська чума свиней (АЧС) – високозаразна інфекційна хвороба, яка за дуже короткий термін знищує все поголів'я у господарстві. Вперше АЧС з'явилася в Україні у 2012 році. На початку лютого поточного року у Житомирі зафіксували спалах африканської чуми свиней у підсобному господарстві виправної колонії. 95 тварин було померло і утилізовано.
Для людини АЧС небезпеки не становить.