UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні створили перший в континентальній Європі комп'ютер та першу в світі мову для нього – журналіст

Ім'я радянського піонера програмування, українки Катерини Ющенко, широко відоме за кордоном і майже забуте в Україні.

Двадцять перше століття – століття комп'ютерів; технології настільки змінили світ, що у людей з'явилися надпотужні комп'ютери та телефони, в яких фактично можна жити. Однак починалося все з програм, записаних на перфокарти та перфострічки числами 1 та 0. І в становлення сучасного комп'ютерного світу величезний внесок зробила Україна, пише у своєму матеріалі для DT.UA журналістка Аріадна Войтко.

Ім'я піонера програмування Катерини Ющенко, яка брала активну участь у створенні одного з перших комп'ютерів СРСР "МЭСМ" та створювалу мову програмування для нього, сьогодні користується більшим успіхом за кордоном, ніж в Україні. А все тому, зазначає автор, що з радянських часів ми звикли вважати, що Україна не внесла ніякого особливого внеску у розвиток світової науки.

"Припускаю, що в нас, мабуть, і досі мало хто знає, що саме в Україні створено і перший у континентальній Європі комп'ютер, і першу в світі мову програмування для нього. Та хіба ж у це повіриш, якщо десятиліттями українців переконували, що все найкраще і найпрогресивніше створено в Москві? Крім того, Російська імперія століттями виховувала в українців комплекс історичної меншовартості. Тому про Катерину Ющенко більше знають за кордоном, де належно оцінили її внесок у програмування, і зовсім мало знають в Україні", – пише вона.

Детальніше про життя, роботу і долю геніального програміста, українки Катерини Ющенко читайте в матеріалі Аріадни Войтко "Вона написала майбутнє" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".