UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні розробили першу мобільну казарму для військових

Пересувний "дім" для бійців містить спальні місця для 30 осіб, оснащений кондиціонером, телевізором, місцем для гігієни і т. д.

У Дніпропетровську презентували першу мобільну казарму для українських військових.

Пересувна казарма для військових або трансформований модуль - це спільний проект українських розробників: державного підприємства "Південний машинобудівний завод" та благодійного "Фонду оборони країни".

За словами розробників, в загальному пересувний "дім" для бійців, площею 65 квадратних метрів, містить спальні місця для 30 осіб, оснащений кондиціонером, телевізором, місцем для гігієни тощо. На відміну від армійських наметів, в яких зараз живуть українські військові, пересувна казарма має тверду підлогу, стелю та стіни, які захищають її від перегріву влітку, переохолодження взимку, опадів.

При транспортуванні модуль являє собою стандартний 40-футовий контейнер, площина якого при розгортанні збільшується до 65-80 кв. м. При цьому для розгортання модуля, навіть у польових умовах, потрібно від 60 до 90 хвилин. Модуль забезпечує комфортні умови проживання при температурі від мінус 40 до плюс 40 градусів.

"Зовнішня оболонка – це сталь, утеплювач – пінопласт. Достатньо добра герметичність приміщення. Це повністю самостійна, самодостатня, з нуля виготовлена конструкція. Серйозний внесок зробили різні підприємства: металоконструкції – вагоноремонтний завод, панелі постачаються з Києва, збірка йде на "Південмаші, - сказав головний конструктор Вадим Бєляєв.

Вартість одного такого "будиночка" склала близько 1 мільйона гривень. Надалі ініціатори проекту планують виготовити ще дві схожі конструкції, щоб запропонувати їх Міністерству оборони України.

"Мобільні трансформовані модулі можуть виступати базою для цілої низки об'єктів: штабних приміщень, польових шпиталів, складів озброєння тощо. При розробці цього проекту конструктори враховували вимоги приписів штабів армій НАТО, армії США та Ізраїлю, а також актуальні потреби сучасної української армії", - заявив голова правління "Фонду оборони країни" Павло Хазан.

За словами розробників, незабаром для випробування в польових умовах мобільна казарма буде передана бійцям в зону антитерористичної операції.

Читайте також: Для військових у зоні АТО закуплять 10 тисяч бронежилетів

Раніше повідомлялося, що українські інженери розробили бюджетну електронну руку. Завданням робототехніків було зробити модель механічної руки, яку можна було б випускати в Україні, тому що зараз багато військових, які мають потребу у таких протезах. Крім того, українські науковці розробили "костюм-невидимку" для розвідників.