Вчені з Університету Нью-Йорка виявили в калі немовлят у 13 разів більше мікропластику, ніж у фекаліях дорослих. На думку дослідників, мікропластик потрапляє в організм дітей з пляшечок для годування і синтетичних килимових покриттів, повідомляє N+1.
Мікропластик утворюється при руйнуванні більших його фрагментів, наприклад, при нагріванні. Більш того, в складі деяких косметичних засобів пластик міститься вже в формі мікрочастинок. Люди ковтають ці частинки, не помічаючи.
У ході нового дослідження вчені вирішили порівняти кількість мікропластику в калі дітей і дорослих. Вони зібрали зразки калу 10 дорослих, шести однорічних дітей і трьох новонароджених. За допомогою мас-спектрометрії дослідники визначили зміст двох видів пластику - поліетилентерефталату і полікарбонату.
У калі дітей зміст ПЕТ був у 13 разів вищим, ніж у дорослих. Вчені розрахували, що в день діти заковтують 83000 нанограмм ПЕТ на кілограм маси, а дорослі - 5800 нанограмм ПЕТ на кілограм маси. Медики вважають, що мікропластик потрапляє в кишечник дітей при нагріванні пляшечок для годування, а також від синтетичних килимових покриттів.
Дослідники відзначають, що заковтування мікропластику небезпечне, оскільки він може проникати в кровотік і викликати запалення тканин і клітинну смерть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Океанографічного інституту Вудс-Гоулей в США заявили про те, що вплив сонячного світла на пластик може привести до утворення тисяч нових хімічних сполук, розчинних у воді. В результаті утворення мікропластика, може бути не найгіршим наслідком розпаду пластикових виробів.