Набір дерев'яних дощечок, що становлять собою астрономічний календар, та інші артефакти знайшли у 2000-річній гробниці, розташованій у китайському районі Вулун, передає Live Science.
На кожній з 23 дерев'яних пластинок шириною близько 2.5 см і довжиною 10 см зображено китайський ієрогліф, що відноситься до "Гань-чжі", або "Десяти небесних стволів і 12 земних гілок" – традиційного китайського астрономічного календаря, створеного за часів династії Шан, яка правила з 1600 до 1045 року до нашої ери.
Одна із дощечок могла представляти поточний рік, а решта 22 могли використовуватися для позначення будь-якого конкретного року в стародавньому календарі.
Кругові отвори по краях кожного артефакта свідчать, що вони були пов'язані разом.
Однак поки що не зовсім ясно, як саме функціонував набір календарних дерев'яних дощечок.
Вчені зазначають, що це перший випадок, коли подібні предмети було знайдено у стародавній гробниці, хоча практика написання ієрогліфів на смужках дерева чи бамбука була поширена у Китаї ще до винаходу паперу.
Керівник дослідження Хуан Вей заявив, що у гробниці також було понад 600 культурних артефактів, включно з чашами, коробками, глеками та тарілками. Крім того, в ній зберігалися бамбукові начиння та музичні труби, списи та кухонні триножники з міді, дерев'яні статуетки, а також гончарні та бронзові предмети.
Тим часом в Італії археологи знайшли давню карту зоряного неба.