Археологи виявили в ізраїльській пустелі Негев древній миловарний завод. Як повідомляє «Популярная механика», майстерня розташовувалася в будинку віком 1200 років в бедуїнському місті Рахат.
«Виробництво мила з оливкової олії згадується в письмових джерелах з Х століття нашої ери, і це була доволі велика гілка промисловості в цьому регіоні до початку ХХ століття. У миловарінні в якості основного матеріалу використовувалася оливкова оля, змішана з золою, яку одержували при спалюванні рослин», - заявили в Управлінні старожитностей Ізраїлю.
Вчені відзначають, що така суміш варилася близько семи днів, а потім переливалася в спеціальний неглибокий басейн. У ньому мило твердло приблизно за 10 днів, тоді його розрізали на шматочки і залишали сушитися ще протягом двох місяців.
«Це перший випадок, коли ми виявили таку древню миловарну майстерню. Це дозволяє нам відтворити традиційний виробничий процес цієї промисловості. Це абсолютно унікальна знахідка. Адже раніше ми були знайомі лише з більш пізніми центрами миловаріння за часів Османської періоду. Вони були виявлені в Єрусалимі, Наблусі, Яффі й Газі», - заявила директор розкопок Єлена Коген Зехаві.
Крім того, археологам вдалося знайти круглу дошку для гри під назвою «вітряк». Вона була популярна у ІІ та ІІІ століттях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи з Французького національного центру досліджень знайшли в Ізраїлі могилу, в якій спочивали останки людини, яка зазнала кремації. Поховання датували сьомим тисячоліттям до нашої ери, що робить його найдавнішим свідченням кремації на Близькому Сході.