UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Херсоні може з'явитися плавуча платформа для запуску ракет

З ініціативою побудувати перший в історії плавучий космодром в Україні виступило дніпровське підприємство "Південмаш" - лідер в галузі ракетобудування.

В Україні може з'явитися перший в історії плавучий космодром. З такою ініціативою виступило державне підприємство "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім.А.М.Макарова" (Дніпро). "Південмаш" пропонує створити плавучу платформу для запуску ракет.

Про це повідомив генеральний директор "Південмашу" Сергій Війт, передає Укрінформ.

"Україна не має власного космодрому, хоча "Південмаш" спеціалізується на ракетобудуванні та здійснює зовнішньоекономічну діяльність з 23-ма країнами, в тому числі Європи. Нам давно потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити його можна на Херсонщині", - сказав Війт.

Він повідомив, що нещодавно спілкувався з колективом Херсонського державного заводу "Паллада", на якому виготовляють плавучі споруди (доки). Там готові до співпраці та партнерства.

"Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Необхідно враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві "Паллада", - пояснив гендиректор " Південмашу.

Починаючи з 50-х років XX століття, на "Південмаші" було створено чотири генерації ракетних комплексів стратегічного призначення, близько 400 космічних апаратів 70 різних модифікацій, космічні ракети-носії сімейств: "Циклон", "Космос", "Зеніт". Підприємство співпрацює з 23 країнами світу.

Зараз "Південмаш" бере участь у міжнародній кооперації з виготовлення ракетно-космічної техніки з партнерами з Європи, Америки та Азії.

Читайте також: Суд у Криму допитає у справі Балуха свідків, чиї свідчення спростують "обвинувачення"

Раніше директор Інституту космічних досліджень, член-кореспондент НАН України Олег Федоров у своїй статті для DT.UA писав, що в 2017 році уряд фактично повністю припинив фінансування наукової космічної програми України, виділивши на неї символічну суму у 29 млн грн, у той час як Державне космічне агентство України (ДКАУ) заморозило всі поточні та перспективні наукові проекти.

Детальніше про проблеми української космічної галузі та способи їх вирішення читайте в статті Андрія Колесника "Куди рухається наш "космічний корабель?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".