Вчені з Монашського, Свінбернського і Мельбурнського королівського університетів змогли досягти рекордної швидкості передачі даних у 44,2 Терабіта на секунду. При такій швидкості користувачі могли б завантажити більше тисячі фільмів у високій якості менше, ніж за секунду, повідомляє "УНІАН".
Середня швидкість передачі даних у Великій Британії складає 64 Мегабіта на секунду. Австралія же розташовується десь посередині глобального рейтингу швидкості інтернету, користувачі часто скаржаться на повільний зв'язок.
Вченим вдалося досягти рекордної швидкості за допомогою пристрою під назвою "мікрокомб". Він замінило 80 лазерів в телекомунікаційному обладнанні. "Мікрокомб" встановили і випробували за межами лабораторії, використовуючи звичайну інфраструктуру, схожу на ту, яку використовує австралійський провайдер National Broadband Network. У результаті вчені отримали найвищу кількість даних, яку зміг передати один оптичний чіп в умовах сучасної широкосмугової оптико-волоконної системи. Австралійська команда сподівається, що результати їхньої роботи дадуть розуміння, яким інтернет-зв'язок може стати в майбутньому.
Наголошується, що така швидкість передачі даних в рази перевищує потреби споживачів у сучасному світі. Але, за словами експерта електричних та комп'ютерних систем Монашського університету Білла Коркана, це допоможе в трансформації широкого спектру індустрій, оскільки сучасне життя продовжує тиск на пропускну здатність мереж.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше в ООН заявили про те, що під час пандемії коронавірусу в світі потроївся інтернет-трафік, але явним став і "цифровий розрив". Досі у 3,6 мільярда людей немає доступу до інтернету.