UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Австралії зафіксували найспекотніший день за всю історію спостережень

Температура піднялася до 40,9 градусів Цельсія.

Метеорологічна служба Австралії заявила про те, що 17 грудня в країні був зафіксований найспекотніший день за всю історію спостережень – температура повітря піднялася до 40,9 градусів Цельсія. Попередній рекорд належав 7 січня 2013 року, коли температура досягла 40,3 градусів Цельсія, повідомляє ВВС.

Наголошується, що рекордні значення були зафіксовані в той час, коли Австралія бореться з посухою і пожежами. Прем'єр-міністра Скотта Моррісона критикують за реакцію на природні лиха та кліматичну політику уряду загалом.

На цьому тижні маса гарячого повітря в Австралії прокотилася по всьому континенту, метеорологи зафіксували "сильну" і "екстремально сильну спеку. У вівторок у центрі країни температура піднялася до 45 градусів Цельсія.

на початку тижня В місті Перт, столиці штату Західна Австралія, три дні поспіль температура перевищувала 40 ° C - це рекорд для грудня. Головним кліматичним фактором спеки стала позитивна фаза диполя Індійського океану (ДІО) - це явище, коли температура морської поверхні в західній половині океану вища, а на сході - нижча.

Різниця між двома температурами зараз найбільша за 60 років. Більш теплі води призводять до більш сильних дощів в західному регіоні Індійського океану. Це призводить до повеней і посухи в Південно-Східній Азії та Австралії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося, що столицю Австралії, Сідней затягнуло димом від масштабних лісових пожеж за 150 км від міста – палає 150 тисяч гектар в Національному парку міста Воллеми.

Ще 12 листопада, влада австралійського штату Новий Південний Уельс з-за "катастрофічною" ситуації, викликаної масштабними лісовими пожежами, ввели надзвичайний стан.

Раніше повідомлялося, захисники природи побоюються, про те, що сотні коал загинули в результаті лісових пожеж, які знищили основну середовище проживання на східному узбережжі Австралії. Пожежі почалися через блискавку в лісі у штаті Новий Південний Уельс, в 300 кілометрах на північ від Сіднея.

У листопаді вчені з Європейського центру прогнозів погоди середньої дальності заявили про те, що частинки диму від пожеж, які вирують в Австралії, дісталися до Південної Америки. Супутникові знімки дозволили зауважити, що атмосферне забруднення, викликане пожежами в Новому Південному Уельсі і Квінсленді, подолав відстань у 10 тисяч кілометрів і досягло Чилі та Аргентини.