Команда вчених з Канадського університету вивчила кілька видів бактерій, які можуть прискорити розкладання нафти й дизельного палива в Арктиці, повідомляє Naked Science.
Дослідники з Університету Калгарі звернули увагу на високий потенціал декількох видів мікроорганізмів в процесі перероблення вуглеводню.
Коли в ДНК відразу декількох різних бактерій виявили характерні білки, то вчені вирішили відправити їх в умови, де міститься висока концентрація нафтопродуктів.
Результати своїх лабораторних експериментів вони опублікували в журналі Американського мікробіологічного товариства (ASM) Applied and Environmental Microbiology.
З'ясувалося, що п'ять різних бактерій Paraperlucidibaca, Cycloclasticus, Oleispira, Thalassolituus і Zhongshania здатні виживати в дуже сильно забрудненій воді.
Завдяки цим бактеріям процес розкладання дизельного палива і сирої нафти значно прискорювався. Крім цього, температура води була максимально наближена до реальної температури вод Арктики, близько 4 градусів Цельсія.
Однак ці види бактерій вчені не можуть на 100% рекомендувати для використання під час усунення забруднень води, адже їх потрібно вивчити краще. Тим більше, що ці бактерії не довговічні та у них є своя межа.
Швидкість деградації вуглеводню різко знижувалася, якщо концентрація нафти та дизельного палива в воді наближалася до позначки в 1% за обсягом.
Дослідники вважають, що відкриття таких бактерій - це гарний початок для майбутніх досліджень, адже якщо їм вдасться знайти більш стабільні та більш живучі види бактерій, то їх можна вже буде адаптувати та висівати у водах із забрудненнями.
Адже через глобальне потепління Арктика все менше покривається льодом, що своєю чергою, призводить до більш частого судноплавства, і тим самим до забруднення води. А якщо вода забрудниться максимально, то місцеві жителі залишаться без свого єдиного джерела білкової їжі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що на Сицилії температура піднялася майже до 49 градусів Цельсія. Ймовірно, це найвища температура в Європі з початку спостережень.