UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Антарктиді загинула друга за величиною колонія імператорських пінгвінів

Тисячі пташенят опинилися у відкритому морі і не змогли вижити після руйнування льодовика.

Співробітники Британської антарктичної служби повідомили про те, що тисячі пташенят імператорських пінгвінів, які мешкають у Західній Антарктиді, після танення льодовика опинилися у відкритому морі і не змогли вижити. Як повідомляє Naked science, друга за чисельністю колонія імператорських пінгвінів зазнала серйозного скорочення в 2016 році.

У результаті танення льодовика і загинуло 10 тисяч пташенят, а популяція так і не змогла відновитися. Процес танення льоду став наслідком найсильнішої за останні 60 років Ель-Ніньо. Дослідники відзначають, що багато дорослих особин живуть неподалік, але сам факт того, що імператорські пінгвіни виявилися настільки вразливі в умовах, які здавалися безпечними, викликає побоювання.

Під впливом найсильнішого Ель-Ніньо за 60 років вересень 2015 року був особливо штормовим місяцем в районі Халлі-Бей, а температура морського льоду впала до рекордно низької позначки. Зазвичай пінгвіни залишалися на льодовику з квітня по грудень, коли їхні пташенята відрощували пір'я, однак шторм стався ще до того, як у пташенят сформувалися пір'я та пух і вони навчилися плавати і самостійно виживати у воді. Вчені вважають, що саме це і відбулося у 2016 році.

За колонією імператорських пінгвінів в Халлі-Бей вчені спостерігали з 1956 року. За оцінками вчених, руйнування льоду призвело до загибелі 14,5-25 тисяч пінгвінів, а сама колонія так і не відновилася. Разом з тим, колонія в Халлі-Бей становить приблизно 8% від світової популяції імператорських пінгвінів, тому ця втрата не загрожує виживанню виду. У 54 колоніях по всьому світу проживає від 130 тисяч до 250 тисяч гніздових пар імператорських пінгвінів. Разом з тим за всю історію спостережень за пінгвінами у цьому районі цей випадок зникнення - наймасовіший.

Крім того, дослідники помітили, що збільшення чисельності сусідньої колонії. У 2015 році в ній проживало близько 1280 пар, а до 2018 – близько 14600 пар.

За оцінками вчених, до кінця сторіччя чисельність імператорських пінгвінів може істотно скоротитися через зміни клімату. У найближчі десятиліття дослідники прогнозують приблизно 30% падіння чисельності по всьому світу.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.