UA / RU
Підтримати ZN.ua

В американській печері знайдені свідчення вживання галюциногенів

Корінні жителі Каліфорнії збиралися в печері і жували дурман.

Археологи виявили в печері в Каліфорнії хитромудрий малюнок, зроблений червоною фарбою. На думку вчених, він є зображенням квітки дурману (Datura wrightii) - потужної галлюциногенної рослини, яку вживали корінні жителі регіону, повідомляє Science alert.

Нове дослідження свідчить про те, що племена Чумаш вживали цю рослину не тільки в церемоніальних цілях, а також для лікування та надприродних сеансів. На стелі печери також були знайдені кульки жуйки. Вік цих кульок складає 400 років, вони містять в собі препарати, що змінюють свідомість, скополамін і атропін, які містяться в дурмані.

За словами вчених, їхня знахідка є "першим явним свідченням вживання галюциногенів на місці наскельного мистецтва". Разом з тим, ймовірно, що під час створення малюнка художники не перебували в трансі.

Ймовірно, малюнок є аналогом зображень і предметів в церкві, він «створював атмосферу» і допомагав людям, які збиралися увійти в транс, силу квітки і усвідомити загальну традицію прийняття галюциногенів в цій печері.

На перший погляд зображення не схоже на квітку. Але насправді дурман відомий тим, що його квітки розпускаються в сутінках і на світанку, але вдень вони скручуються, утворюючи щось схоже на малюнок на стіні печери. Вчені вважають, що древній художник зобразив «квітку дурману, що розкривається .

Вчені вже знали про те, що чумаши вживали дурман під час проведення ритуалів. Його також додавали в чай під час обряду введення в доросле життя хлопчиків, а іноді і дівчаток.

Радіовуглецеве датування показало, що печера використовувалась з 1600 до кінця 1800 років. Разом з тим, в ній не тільки проводили ритуали. Так, тут знайшли наконечники і випрямлячі для стріл, що може свідчити про те, що індіанці виготовляли тут зброю. Крім того, вченим вдалося знайти подрібнене насіння і кістки тварин, ймовірно, тут також готували їжу.

Ці відкриття дозволяють розвіяти стале уявлення про самотнього шамана, який заходить в печеру для проведення ритуалу, оскільки печера використовувалася громадою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Іспанії 400 стародавніх гробниць мусульман

Раніше археологи виявили в Помпеях кілька скляних намистин і артефактів, які вони назвали "скарбом чаклунок". На думку дослідників, більшість артефактів належала жінкам, ймовірно, служницям або рабиням.