UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Африці з незрозумілої причини загинули сотні слонів

Загибель тварин фахівці вже назвали «природоохоронною катастрофою».

У Ботсвані за останні місяці з нез'ясовних причин загинуло понад 350 слонів. На даний момент влада країни проводить аналіз останків тварин, щоб з'ясувати, що стало причиною їхньої смерті, повідомляє The Guardian.

Перші смерті були зафіксовані в дельті річки Окаванго на початку травня. До кінця місяця загинули 169 тварин. До кінця червня це число подвоїлося. 70% мертвих тварин були знайдені біля водойм.

«Така масова загибель тварин не спостерігалася протягом дуже довгого часу. Я не знаю про жодне настільки масове вимирання, яке було б викликано не посухою», - заявив Найл Макканн, директор з охорони природи благодійної організації «Національний парк порятунку».

Влада Ботсвани поки не зробила аналізи останків тварин, тому немає ніяких даних про те, що стало причиною їхньої смерті і чи можуть вони становити небезпеку для здоров'я людей. Вчені припускають, що вбити тварин могло отруєння або невідомий патоген. Раніше передбачалося також, що це була сибірська виразка, але цей варіант виключили.

Місцеві жителі стверджують, що деякі слони ходили колами, що свідчить про неврологічне порушення. Макканн також відзначають, що деякі слони впали головою вниз, що свідчить про те, що вони дуже швидко померли. Інші вмирали довго, тому точно визначити, що ж стало причиною смерті, неможливо.

Відзначається, що вмирають слони різного віку та обох статей. Крім того, було відмічено також кілька виснажених тварин, а значить, найближчим часом може загинути більше слонів.

Однією з можливих причин смерті тварин розглядалося отруєння ціанідом, який часто використовують браконьєри в Зімбабве. Разом з тим, вчені не помітили, щоб гинули падальники, які харчувалися тушами тварин.

У дельті Октаванго живе 15 тисяч слонів - 10% від загальної популяції в країні. На екотуризм припадає 10-12% ВВП Ботсвани.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У скам'янілостях з Австралії знайдено предка всіх тварин

У травні через падіння попиту і нестачі грошей на утримання на тлі пандемії нового коронавірусу понад 100 слонів в Таїланді відправили в природне місце існування. Вони пройшли караваном 150 кілометрів.