UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уральські математики запропонували забивати палі за допомогою артилерійських знарядь

Математики з Пермі розробили схеми декількох будівельних гармат, розрахували необхідні маси зарядів, які не розірвали б стовбур і не зруйнували б палю.

Математики Пермського державного національного дослідницького університету (ПДНІУ) розробляють нову технологію, яка не має світових аналогів. Вчені пропонують забивати будівельні палі у ґрунт за допомогою артилерійських знарядь. Такий спосіб дозволяє економити час і гроші.

Роботу над цим проектом почав ще в 90-ті роки минулого століття професор Пермського університету Олег Пенський. "Я займаюся розробкою математичної теорії процесу забивання паль артилерійськими знаряддями, описую його відповідними диференціальними рівняннями. Разом з колегами ми першими розробили схеми декількох будівельних гармат, розрахували необхідні маси зарядів, які не розірвали б стовбур і не зруйнували б палю. Ця технологія захищена вже десятком патентів", - розповів про свою роботу професор Пенський.

Розробки вчених ПДНІУ оцінили у Москві: вони викликали інтерес у Федеральному агентстві з будівництва та житлово-комунальному господарству. Також технологія була представлена ​​під час саміту China International Piling and Deep Foundation Summit, що пройшов у Шанхаї. Тут проектом зацікавилися представники китайської корпорації Zhuo Dian, зайнятої у сфері високих технологій. Професор Пенський провів переговори з президентом компанії Пен Гун Цзяо (Peng Gong Jiao) про трансферт технологій. Зараз сторони вирішують організаційні питання.

Розробка вже показала свою практичну ефективність. Кілька корпусів пермського вагоноремонтного заводу, вишки на нафтових родовищах у Нефтеюганську і Нижньовартовську були побудовані за цією унікальною технологією. Вона дозволяє значно економити час при забиванні паль. Секрет економічної вигоди - у поросі. В установці можна використовувати застарілий вид пороху, який сьогодні не застосовують і у величезній кількості зберігають на складах. Краще використовувати його на благо, ніж просто спалювати при утилізації, вважають розробники. !zn

Читайте також:

Російська армія закупить надувні танки і літаки

Росія створить лабораторію бойових роботів